Światowym trendem na rynku napojów alkoholowych stały się w ostatnich latach piwa kraftowe. Również w Polsce dynamicznie opanowały one sklepy i bary.

Przy tworzeniu nowej marki piwa kraftowego, postanowiliśmy na koncept dość przekorny w swojej naturze. Cóż bowiem może stać w większym kontraście do rozwoju rynku alkoholowego, niż całkowite jego zaprzeczenie – czyli prohibicja.

Tym bardziej, że czasy amerykańskiej prohibicji lat 20-tych urosły do rangi sentymentalnej legendy i ciągle stymuluje zbiorową wyobraźnię. Inspiracją do stworzenia serii piw w gangsterskim stylu stały się więc postacie historyczne takie jak Al Capone, a także wymyślone jak legendarny Don Corleone, czy też klimat serialu „Peaky Blinders”.

Na opakowaniach piw znalazły się przede wszystkim historyczne zdjęcia mężczyzn z Chicago, z początku XX wieku. Popijają z zadowoleniem alkohol, choć wiemy, że to nielegalne. Delektując się piwem Piff, poniekąd i my stajemy się współwinnymi przestępstwa.

 Nazwa marki to gra słów oparta na połączeniu zwrotu pif-paf i słowa piwo. Kolory na etykietach są stłumione, przypominają pokolorowane stare czarno-białe zdjęcia.

Projekt został nominowany w konkursie na najlepsze polskie opakowanie, “Art of Packaging”.

Projekt nominowany w konkursie na najlepsze polskie opakowanie

“Art of Packaging”.

Maja Pelc

Living In

Kraków, PL