Łosoś Jurajski

Łosoś Jurajski, w przeciwieństwie do większości produktów dostępnych na polskim rynku, pochodzi nie z importu surowca hodowanego na farmach na otwartym morzu, ale z zamkniętej hodowli w podziemnych zbiornikach. Woda dostarczana jest do nich z głębokości ponad 1 kilometra i pochodzi z czasu okresu jurajskiego, sprzed 150 milionów lat.

Łosoś hodowany w ten sposób nie zaznaje problemów typowych dla farm morskich, m.in. kontaktu z pasożytami i karmienia antybiotykami. Dodatkowo, hodowla w wodzie pochodzenia jurajskiego wpływa na jakość mięsa. W związku z tym, konieczne było podkreślenie w projekcie dwóch cech produktu: hodowli w wodzie pochodzenia jurajskiego i jakości mięsa związanej z typem jego hodowli.

Symbolem wody jurajskiej stała się więc muszla, typowa dla skamielin z tego okresu.Wykorzystana została jako główny element projektu, wybijający się na tle czystej bieli.

Biel wybrana została na tło opakowania dla podkreślenia czystości procesu hodowli ryby.

Głównym kolorem serii stała się głęboka zieleń, odwzorowująca kolor ze zbiorników wody.

Podstawowe opakowania łososia rozszerzone zostało o opakowania dla konserw, porcji ryby świeżej, wędzonej i mrożonej. Dla tych produktów opracowane zostało osobne kodowanie kolorystyczne.

opakowania dla konserw

smaki – kodowanie kolorystyczne

Maja Pelc

Living In

Kraków, PL